Milli Eğitim’den skandal paylaşım; kız öğrencilerin yüzlerini buzladılar!

Ergün DEMİR/KOCAELİ

Derince Milli Eğitim Müdürlüğü, Sosyalfest Türkiye üçüncüsü olan Derince Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi kız öğrencilerinin yüzlerini buzlayarak paylaşım yaptı.

Kocaeli’nin Derince İlçesinde, Derince Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Türkiye’nin ilk ulusal ve uluslararası Sosyal Bilimler Festivali Sosyalfest’te Dinin Yaşanmasına Yönelik Sosyal Model Tasarım Yarışması’nda BIN (Beni İyileştiren Nesil) projesiyle büyük başarı elde etti.

Türkiye üçüncüsü olan Derince Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, başar başarılarını paylaşmak için Derince Kaymakamı Mustafa Demirelli‘yi ziyaret etti.

Ziyarette Derince İlçe Eğitim Müdürü Ayhan Erin, Derince Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Beyhan Karabayır, İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmeni ve proje danışmanı Ayşe Yıldız da hazır bulundu.

Ziyaret sırasında çekilen fotoğraf Derince İlçe Eğitim Müdürlüğü’nün resmi sosyal medya hesaplarından da paylaşıldı. Fakat paylaşılan fotoğraflarda kız öğrencilerin yüzleri buzlandı.

Böylesine bir başarıya imza atan kız öğrencilerin buzlanarak paylaşılması tepkilere neden oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün neden böyle skandala imza attığı ise merak konusu oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x