TikTok’tan ABD’ye rest; arkamızda gençler var

TikTok, gençlerin çevrimiçi güvenliğini artırmak amacıyla küresel bir Gençlik Konseyi oluşturduğunu duyurdu. Bu konsey, uygulamayı daha güvenli ve kapsayıcı hale getirmek için uzmanlarla birlikte çalışacak. Araştırmalar, gençler ile ebeveynler arasında çevrimiçi güvenlik konusunda daha açık bir iletişim ihtiyacı olduğunu gösterdi. Birleşik Krallık’taki gençlerin yalnızca yarısı aylık olarak ebeveynleriyle çevrimiçi platformlar hakkında konuşuyor ve birçok genç vücut imajı gibi rahatsız edici konulardan kaçınıyor.

Gençlik Konseyi, Gençlik Portalı ve TikTok‘un Raporlama Araçları üzerine geri bildirimlerde bulunacak. Konseyin odaklandığı başlıca konular arasında gençlerin iyi oluşu yer alıyor.

TikTok’tan ABD’ye rest; arkamızda gençler var

TikTok ayrıca, zorbalık ve vücut imajı konularında rehberler içeren Güvenlik Merkezi gibi kaynaklar sunuyor. Bu kaynaklar ayda bir milyondan fazla kişi tarafından ziyaret ediliyor. Ebeveyn katılımını teşvik etmek amacıyla, TikTok 35 yaş üstü yeni kullanıcılarına Aile Eşleştirme özelliğini tanıtıyor. 2024 boyunca uygulama içinde 10’dan fazla medya okuryazarlığı kampanyası başlatılacak.

TikTok yetkilileri, gençler ve ebeveynlerden gelen geri bildirimlerin güvenlik çalışmaları için çok önemli olduğunu belirtiyor. Gençlik Konseyi üyelerinden biri, uygulamayı daha güvenli hale getirme ve insanlar arasında anlayışı artırma konusundaki heyecanını dile getiriyor. İnternet konularında uzman kişiler, Gençlik Konseyi’nin geri bildirimlerinin kritik öneme sahip olduğuna inanıyor. Araştırmalar, mevcut güvenlik araçları konusunda hem gençleri hem de ebeveynleri eğitmenin gerekliliğini vurguluyor. TikTok, bu bilgilendirmeyi uygulama içi mesajlar ve medya okuryazarlığı girişimlerini tanıtarak yapmayı planlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x